Ogłoszenia parafialne – 17.12.2017

III NIEDZIELA ADWENTU

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na budowę kościoła św. Wawrzyńca w Wilchwach. Bóg zapłać za ofiary.
  2. Dziś III Niedziela Adwentu, zwana Niedzielą Radości (Gaudete). Źródłem radości jest Pan obecny wśród nas, a także zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego.
  3. Serdecznie zapraszam na Msze Święte roratnie dzieci z lampionami, młodzież i wszystkich dorosłych. W tym roku roraty, podobnie jak w latach ubiegłych, będą rano od poniedziałku do środy i wieczorem w czwartek i piątek. W sobotę rorat nie będzie. Niech będzie to nasze wspólne przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia.
  4. Od 17 grudnia rozpoczyna się druga część Adwentu, przeznaczona na bezpośrednie przygotowanie się do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Nie może w nim zabraknąć naszego sakramentalnego pojednania z Bogiem i ludźmi.
  5. Okazja do spowiedzi:
    • w czwartek i piątek o godzinie 18.00
    • w piątek o godz. 16.00 dla dzieci
    • w sobotę 8.00-9.00, 16.00-17.00, 18.00
    • oraz pół godziny przed każdą Mszą Św.
  6. W środę (20.12) o godz. 18.00 w salce domu Parafialnego spotkanie wszystkich grup młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
  7. Duszpasterskie odwiedziny chorych i starszych parafian w piątek od godz. 9.00. Zgłoszenia przyjmowane są zakrystii.
  8. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby parafii.
  9. Wychodząc z kościoła można nabyć świece Caritas w ramach Akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (świeca mała 5 zł). Dostępne są także opłatki oraz nasz kalendarz parafialny na 2018 rok. Jego cena nie ulega zmianie i wynosi 7 zł.
  10. Trwają odwiedziny duszpasterskie. Plan kolędy umieszczony jest w gablotkach, w Wieściach Parafialnych oraz na stronie internetowej. Początek odwiedzin w soboty o godz. 9.00, a w niedziele o 12.30.
  11. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.
  12. Zachęcam także do lektury Gościa Niedzielnego.