Ogłoszenia parafialne – 17.04.2022

NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby parafii. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.
 2. O godzinie 15.00 nieszpory wielkanocne. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
 3. W środę w naszej parafii odbędzie się tzw Konwent Wielkanocny. Jest to spotkanie kapłanów dekanatu z okazji Świąt Wielkanocnych. Będziemy gościć ks. Arcybiskupa koadiutora Adriana Galbasa. Zapraszam do udziału.
 4. Piątek Oktawy Wielkanocnej nie jest dniem pokutnym.
 5. Spowiedź dzieci obchodzących rocznicę I Komunii Św. odbędzie się w sobotę o godzinie 9.00
 6. Przyszłą niedzielę, II wielkanocną, obchodzimy jako święto Miłosierdzia Bożego, rozpoczynającą Tydzień Miłosierdzia.
 7. Kolekta w Poniedziałek Wielkanocny przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny UŚ oraz KUL. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na Caritas archidiecezji.
 8. Zapraszamy diecezjan na Dzień Dobra w Niedzielę Miłosierdzia Bożego 24 kwietnia 2022 r. organizowany przez Caritas Archidiecezji Katowickiej. W ramach imprezy plenerowej w godz. od 12.00 do 18.00 na placu pod katowickim Spodkiem wystąpią na scenie znani artyści muzyki chrześcijańskiej: Magda Anioł, Gabi Gąsior & Holy Noiz, Krzysztof Antkowiak, Adama Krylik, Mietek Szcześniaka oraz zespół Albo i Nie. O godz. 15.00 będzie odśpiewana koronka do Miłosierdzia Bożego. Przed sceną będzie utworzone miasteczko Dobra, gdzie można zapoznać się z działaniami naszej diecezjalnej Caritas, zapewniamy atrakcje dla dzieci i zaplecze gastronomiczne. Dzień Dobra służy promocji wolontariatu i wspólnemu świętowaniu Niedzieli Miłosierdzia. Szczegółowy plan wydarzenia można znaleźć na naszej stronie www.katowice.caritas.pl.
 9. Zachęcam także do lektury Gościa Niedzielnego – bieżący numer jest wyłożony na stoliku z tyłu kościoła. Jest także do nabycia nowy numer Małego Gościa Niedzielnego oraz Wieści.
 10. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu. Szczególnie dziękuję za przygotowanie kościoła do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, wszystkim osobom za prace porządkowe w kościele, wokół kościoła i w domu parafialnym.
 11. Dziękuję także firmie Pomarańczowy Ogród za podarowanie ziemi i kory do pielęgnacji zieleni parafialnej.