Ogłoszenia parafialne – 14.11.2021

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby parafii. Przed kościołem odbywa się zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.
 2. O godzinie 15.00 nieszpory, na które serdecznie zapraszam.
 3. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Ubogich. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich potrzebujących. Dziś także obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Pamiętajmy w modlitwach o braciach i siostrach prześladowanych za wiarę.
 4. W archidiecezji katowickiej przeżywamy dziś Dzień Muzyki Liturgicznej.
 5. W czwartek o godzinie 17.00 Msza św. w intencji ministrantów z okazji święta patronalnego św. Tarsycjusza. Serdecznie zapraszam na nią rodziców naszych ministrantów, a także tych, którzy kiedykolwiek należeli do służby liturgicznej.
 6. Nauka chrzcielna odbędzie się w sobotę o godzinie 16.00 w kościele. Zapraszam również rodziców planujących chrzest dziecka w grudniu.
 7. W sobotę, 20 listopada br., w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach odbędzie się beatyfikacja sługi Bożego ks. Jana Machy, śląskiego kapłana i męczennika. Serdecznie zapraszam do udziału w tym wydarzeniu.
 8. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby parafii.
 9. Rozumiejąc obecna sytuację epidemiczną, wspólnie z Radą Parafialną zdecydowaliśmy o powrocie do tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich. Pierwsze spotkania i wspólna modlitwa w domach parafian odbędą się w sobotę 27 listopada. Plan kolędy pojawi się za tydzień na stronie internetowej parafii, w naszych Wieściach i na tablicach ogłoszeń.Odwiedziny duszpasterskie będą realizowane w warunkach szczególnych, dlatego też prosimy o zachowane zasad bezpieczeństwa epidemicznego. Jednocześnie w pełni rozumiemy Parafian, którzy w tym roku nie zdecydują się w „kolędzie” uczestniczyć. Prosimy poinformować o tym fakcie ministrantów przybywających kilka minut przed duszpasterzem.
 10. Zachęcam także do lektury Gościa Niedzielnego – bieżący numer jest wyłożony na stoliku z tyłu kościoła. Jest także do nabycia nowy numer Małego Gościa Niedzielnego oraz Wieści.
 11. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.