Ogłoszenia parafialne – 14.05.2023

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji (na sfinansowanie prac związanych z odnowieniem pomnika historii Katedry i Kurii). Dziękuję wszystkim ofiarodawcom za pamięć o potrzebach materialnych kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.
  2. O godzinie 15.00 nabożeństwo majowe. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
  3. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa majowe w tygodniu o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 15.00. W tym roku czwartkowa Godzina święta oraz sobotni Apel Jasnogórski przy grocie będą łączone z nabożeństwem majowym.
  4. W poniedziałek, wtorek i środę tego tygodnia przypadają dni modlitw o urodzaje, noszące w Polsce nazwę Dni Krzyżowych. Modlitwy będą się odbywały w ramach nabożeństwa majowego:
    – w poniedziałek przy krzyżu na cmentarzu
    – we wtorek przy krzyżu misyjnym
    – w środę przy krzyżu na skrzyżowaniu ul. Kilińskiego i ul. Cieszyńskiej.
  5. W piątek, 19 maja, rocznicę urodzin obchodzi ks. abp Wiktor Skworc. Pamiętajmy o Nim w modlitwie
  6. Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  7. W czwartek o godzinie 18.00 odbędzie się próba przed bierzmowaniem, na którą zapraszam kandydatów do przyjęcia tego sakramentu i świadków.
  8. Spowiedź kandydatów do bierzmowania będzie piątek o godz. 18.00.
  9. W sobotę o godz. 12.00 ks. bp Grzegorz Olszewski udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania.
  10. W przyszłą niedzielę w katowickiej katedrze Msza święta w intencji małżonków przeżywających swoje jubileusze sakramentu małżeństwa. Rozpoczyna ona Metropolitalne Święto Rodziny.
  11. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na malowanie naszego kościoła.
  12. Zachęcam także do lektury Gościa Niedzielnego – bieżący numer jest wyłożony na stoliku z tyłu kościoła. Jest także do nabycia nowy numer Małego Gościa Niedzielnego oraz Wieści.
  13. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.