Ogłoszenia parafialne – 14.02.2021

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby parafii. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom za pamięć o potrzebach materialnych kościoła. Serdeczne Bóg zapłać. Kolekta przyszłej niedzieli to jałmużna postna.
  2. O godzinie 15.00 nieszpory. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
  3. Dzisiaj o godz. 16.30 w kościele odbędzie się spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia pierwszej Komunii św.
  4. Od dzisiaj rozpoczynamy Tydzień modlitw o Trzeźwość narodu, który kończy I Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Trzeźwości. Z tyłu kościoła wyłożona będzie Parafialna Księga Trzeźwości, zachęcam parafian do podejmowania postanowień wielkopostnych.
  5. Od jutra będzie trwało nabożeństwo czterdziestogodzinne. Polega ono na adoracji Najświętszego Sakramentu w poniedziałek i wtorek przed Środą Popielcową. Proponowany plan adoracji znajduje się w gablotach, wieściach parafialnych oraz na stronie internetowej parafii.
  6. W Środę Popielcową wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia. Post, czyli jeden posiłek do syta w ciągu dnia, obowiązuje wszystkich miedzy 18 i 60 rokiem życia.
  7. Zachęcam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych – Drodze Krzyżowej w piątki o godz. 17.30 oraz Gorzkich Żalach – w niedzielę o godz. 14.45.
  8. Zalecki za zmarłych, za których będziemy się modlili w czasie Drogi Krzyżowej, przyjmowane są w zakrystii.
  9. Nauka chrzcielna odbędzie się w sobotę o godzinie 16.00 w kościele.
  10. W związku z zaistniałą sytuacją zachęcamy do życzliwej troski o siebie nawzajem, o osoby starsze, samotne, sąsiadów będących w potrzebie. Równie serdecznie zachęcamy do troski o nasze rodzime sklepy, firmy i punkty gastronomiczne.
  11. Zachęcam także do lektury Gościa Niedzielnego – bieżący numer jest wyłożony na stoliku z tyłu kościoła. Jest także do nabycia nowy numer Małego Gościa Niedzielnego oraz Wieści.
  12. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.