Ogłoszenia parafialne – 13.12.2020

III NIEDZIELA ADWENTU GAUDETE

 1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby parafii. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom za pamięć o potrzebach materialnych kościoła. Serdeczne Bóg zapłać. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby parafii.
 2. O godzinie 15.00 nieszpory adwentowe. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 3. Dziś III Niedziela Adwentu, zwana Niedzielą Radości (Gaudete). Źródłem radości jest Pan obecny wśród nas, a także zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego.
 4. W piątek po wieczornej mszy św. ok. godz. 17.30 odbędzie się modlitwa w intencji rodzin naszej parafii zakończona indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy młodzież i wszystkich parafian.
 5. Nauka chrzcielna (o ile będą zgłoszenia) odbędzie się w sobotę o godzinie 16.00 w kościele.
 6. Od 17 grudnia rozpoczyna się druga część Adwentu, przeznaczona na bezpośrednie przygotowanie się do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Nie może w nim zabraknąć naszego sakramentalnego pojednania się z Bogiem i ludźmi.
 7. Wychodząc z kościoła można nabyć opłatki oraz świece (5 zł) Caritas w ramach Akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest na cele charytatywne Caritas.
 8. W tym roku z powodu sytuacji epidemicznej nie będzie w tradycyjnej formie Mszy roratnich, nie będzie też odwiedzin tradycyjnych kolędowych. Zachęcam do uczestnictwa w roratach online dostępnych za pośrednictwem strony holyweek.pl (Roraty online o godz. 6.45 i 18.00). Odwiedziny kolędowe – tylko u nowych parafian – zgłoszenia w zakrystii i kancelarii.
 9. Dzieci Maryi wraz z rodzicami przygotowały kartki i ozdoby świąteczne. Można je nabyć za dowolną
  ofiarę. Ofiary będą przekazane na misje. Znajdują się na stoliku z tyłu kościoła.
 10. W związku z zaistniałą sytuacją zachęcamy do życzliwej troski o siebie nawzajem, o osoby starsze, samotne, sąsiadów będących w potrzebie. Równie serdecznie zachęcamy do troski o nasze rodzime sklepy, firmy i punkty gastronomiczne.
 11. Zachęcam także do lektury Gościa Niedzielnego – bieżący numer jest wyłożony na stoliku z tyłu kościoła. Jest także do nabycia nowy numer Małego Gościa Niedzielnego oraz Wieści.
 12. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.