Ogłoszenia parafialne – 13.11.2022

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. O godzinie 15.00 nieszpory, na które serdecznie zapraszam.
 2. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Ubogich. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich potrzebujących. Dziś także obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Pamiętajmy w modlitwach o braciach i siostrach prześladowanych za wiarę.
 3. W archidiecezji katowickiej przeżywamy dziś Dzień Muzyki Liturgicznej.
 4. W poniedziałek w godzinach od 17.00-18.00 w Domu Parafialnym czynna będzie poradnia życia rodzinnego.
 5. W czwartek o godzinie 17.00 Msza św. w intencji ministrantów z okazji święta patronalnego św. Tarsycjusza. Serdecznie zapraszam na nią rodziców naszych ministrantów, a także tych, którzy kiedykolwiek należeli do służby liturgicznej.
 6. Nauka chrzcielna odbędzie się w sobotę o godzinie 16.00 w kościele. Zapraszam również rodziców planujących chrzest dziecka w grudniu.
 7. W przyszłą niedzielę po Mszach św. odbywać się będzie błogosławieństwo opłatków wigilijnych.
 8. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji. Przeznaczona będzie na funkcjonowanie archiwum, muzeum archidiecezjalnego i galerii.
 9. Dary dla ubogich przekazywane w ramach zbiórki Caritas Archidiecezji Katowickiej z okazji Światowego Dnia Ubogich można przynosić do 20 listopada. Zachęcam do zapoznania się z listą produktów dostępną na stronie katowice.caritas.pl.
 10. Zachęcam także do lektury Gościa Niedzielnego – bieżący numer jest wyłożony na stoliku z tyłu kościoła. Jest także do nabycia nowy numer Małego Gościa Niedzielnego oraz Wieści. Nowa cena Wieści Parafialnych wynosi 2zł. Podwyżka (pierwsza od 18 lat) spowodowana jest wzrostem kosztów wydruku i transportu.
 11. Serdecznie dziękuję za wszystkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.