Ogłoszenia parafialne – 13.03.2022

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Kolekta dzisiejszej przeznaczona jest na potrzeby parafii. Bóg zapłać za wszystkie ofiary. Przed kościołem odbywa się zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes.
  2. O godzinie 14.45 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
  3. Dzisiaj, 13 marca, obchodzimy 9. rocznicę wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy o Nim w modlitwie.
  4. Nauka chrzcielna odbędzie się w sobotę o godzinie 16.00 w kościele.
  5. W dzisiejszych wieściach, w gablotach oraz na stronie internetowej parafii zamieszczono plan rozpoczynających się dzisiaj rekolekcji wielkopostnych.
  6. W środę na zakończenie rekolekcji wielkopostnych zostanie zebrana kolekta na cele rekolekcyjne jako nasze podziękowanie za głoszone nauki.
  7. Zachęcam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych – Drodze Krzyżowej w piątki o godz. 17.30 oraz Gorzkich Żalach – w niedzielę o godz. 14.45.
  8. Zalecki za zmarłych, za których będziemy się modlili w czasie Drogi Krzyżowej, przyjmowane są w zakrystii.
  9. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji (na wsparcie Domu Księży Emerytów i Sądu Metropolitalnego).
  10. Wychodząc z kościoła można nabyć świece Caritas (paschaliki) w ramach Wielkanocnego Dzieła Caritas. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest na cele charytatywne Caritas.
  11. Zachęcam także do lektury Gościa Niedzielnego – bieżący numer jest wyłożony na stoliku z tyłu kościoła. Jest także do nabycia nowy numer Małego Gościa Niedzielnego oraz Wieści.
  12. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.