Ogłoszenia parafialne – 12.12.2021

III NIEDZIELA ADWENTU

  1. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby parafii. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.
  2. Dziś III Niedziela Adwentu, zwana Niedzielą Radości (Gaudete). Źródłem radości jest Pan obecny wśród nas, a także zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego.
  3. W okresie Adwentu, mimo trwających odwiedzin duszpasterskich, Msze św. niedzielne odprawiane są wg normalnego planu (w godz. 8.00, 10.30, 15.30), w tym czasie, nie będzie nieszporów.
  4. W czwartek po wieczornej mszy św. ok. godz. 17.45 odbędzie się modlitwa adoracyjna w intencji rodzin naszej parafii zakończona indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy młodzież i wszystkich parafian.
  5. Serdecznie zapraszam na Msze Święte roratnie dzieci z lampionami, młodzież i wszystkich dorosłych. W tym roku roraty, będą odbywały się o godz. 17.00 od poniedziałku do piątku. Niech będzie to nasze wspólne przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia.
  6. Trwają odwiedziny duszpasterskie. Plan kolędy dostępny jest na stronie internetowej parafii, w naszych Wieściach i na tablicach ogłoszeń. Początek odwiedzin w soboty o godz. 9.00, a w niedziele o 12.30. Odwiedziny duszpasterskie realizowane są w warunkach szczególnych, dlatego też prosimy o zachowane zasad bezpieczeństwa epidemicznego. Jednocześnie w pełni rozumiemy Parafian, którzy w tym roku nie zdecydują się w „kolędzie” uczestniczyć. Prosimy poinformować o tym fakcie ministrantów przybywających kilka minut przed duszpasterzem.
  7. Wychodząc z kościoła można nabyć opłatki oraz świece Caritas w ramach Akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest na cele charytatywne Caritas.
  8. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby parafii.
  9. Zachęcam także do lektury Gościa Niedzielnego – bieżący numer jest wyłożony na stoliku z tyłu kościoła. Jest także do nabycia nowy numer Małego Gościa Niedzielnego oraz Wieści.
  10. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.