Ogłoszenia parafialne – 12.06.2022

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby parafii. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.
  2. O godzinie 15.00 nabożeństwo do NSPJ. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
  3. Dziś obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej.
  4. W poniedziałek od godziny 16.30 w Domu Parafialnym czynna będzie poradnia życia rodzinnego.
  5. W poniedziałek o godz. 18.30 odbędzie się próba przed bierzmowaniem. Proszę o przyjście kandydatów do przyjęcia sakramentu oraz świadków.
  6. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – składamy publiczne świadectwo swej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 8.30 odbędzie się procesja eucharystyczna ulicami parafii. Proszę o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach, udekorowanie okien naszych domów. Strażaków zapraszam do niesienia baldachimu, chór do śpiewu liturgicznego, poczty sztandarowe i panie w strojach regionalnych do uświetnienia procesji, dzieci w strojach komunijnych i wszystkich parafian do wspólnej modlitwy.
  7. Zapraszam dzieci w strojach komunijnych oraz wszystkich wiernych do udziału w Nabożeństwach Eucharystycznych z procesją, które będą odbywały się w oktawie Bożego Ciała o godzinie 17.30 (po Mszy św.)
  8. Nauka chrzcielna odbędzie się w sobotę o godzinie 16.00 w kościele. Zapraszam także planujących chrzest dziecka w miesiącu lipcu lub sierpniu.
  9. Dzisiaj trwają wybory do parafialnej rady duszpasterskiej. Zachęcam do głosowania, które odbywa się po każdej Mszy św. w Domu Parafialnym. Każdy pełnoletni parafianin może oddać głosy na 2 wybranych kandydatów z listy.
  10. W miesiącu czerwcu po Mszach św. odmawiamy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  11. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby parafii.
  12. Zachęcam także do lektury Gościa Niedzielnego – bieżący numer jest wyłożony na stoliku z tyłu kościoła. Jest także do nabycia nowy numer Małego Gościa Niedzielnego oraz Wieści.
  13. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.