Ogłoszenia parafialne – 12.04.2020

NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

  1. Zachęcam wszystkich parafian do włączenia się w modlitwę ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji medialnych na kanale YouTube Jasinfo24TV. Szczególnie zapraszam do włączenia się w transmisję Mszy św, z naszego kościoła w Wielkanoc, drugi dzień Świąt i Niedzielę Bożego Miłosierdzia o godz. 8.00 – link do transmisji dostępny jest na stronie internetowej parafii. Informujemy, że Msze święte w naszym kościele będą odprawiane o stałych godzinach, zgodnie z przyjętymi intencjami.
  2. Serdecznie dziękuję wszystkim ofiarodawcom za niezmienną pamięć o potrzebach materialnych parafii. Wielkie Bóg zapłać.
  3. Serdecznie zachęcam do modlitwy różańcowej o godz. 20.30, połączonej z Apelem Jasnogórskim i modlitwą do Matki Bożej Piekarskiej, Lekarki w intencji ustania pandemii.
  4. W Piątek Oktawy Wielkanocnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. Zachęcam także do lektury Gościa Niedzielnego – świąteczny numer jest wyłożony na stoliku z tyłu kościoła. Jest także do nabycia nowy numer Małego Gościa Niedzielnego. Wyłożone są ogłoszenia i intencje mszalne na najbliższy tydzień.
  6. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu. Serdecznie dziękuję za przygotowanie kościoła do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, wszystkim osobom za prace porządkowe w kościele, wokół kościoła i w domu parafialnym. Dziękuję Panu Damianowi Gałuszce za pomoc w zorganizowaniu transmisji internetowych Mszy św.
  7. W związku z zaistniałą sytuacją zachęcamy do życzliwej troski o siebie nawzajem, o osoby starsze, samotne, sąsiadów będących w potrzebie. Równie serdecznie zachęcamy do troski o nasze rodzime sklepy, firmy i punkty gastronomiczne.
  8. Istnieje możliwość włączenia się w dzieło zakupu respiratorów. Ofiary można składać na konto Caritas Archidiecezji Katowickiej: (96 1050 1214 1000 0090 3169 8062). Tytuł: OFIARA – KORONAWIRUS.
  9. Z okazji Świąt Wielkanocnych, życzymy głębokiego i radosnego przeżycia tajemnic paschalnych oraz obfitego błogosławieństwa Zmartwychwstałego. Niech umacnia siły, zdrowie i nadzieję.