Ogłoszenia parafialne – 10.12.2017

II NIEDZIELA ADWENTU

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest kolektą specjalną przeznaczoną na wykonanie witraży do naszego kościoła. Przed kościołem odbywa się zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za ofiary.
  2. W okresie Adwentu, mimo trwających odwiedzin duszpasterskich, Msze św. niedzielne będą odprawiane wg normalnego planu (w godz. 7.45, 10.30, 15.30), w tym czasie nie ma nieszporów.
  3. Serdecznie zapraszam na Msze Święte roratnie dzieci z lampionami, młodzież i wszystkich dorosłych. W tym roku roraty, podobnie jak w latach ubiegłych, będą rano od poniedziałku do środy i wieczorem w czwartek i piątek. W sobotę rorat nie będzie. Niech będzie to nasze wspólne przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia.
  4. Rozpoczynamy parafialną akcję ANIOŁEK. Na choince znajdują się papierowe aniołki, zawierające imię i wiek dziecka, do którego aniołek ma zawitać ze świątecznym upominkiem. Kto chciałby przygotować prezent dla tych dzieci, może zabrać aniołka. Prezenty dla dzieci proszę dostarczyć do 17 grudnia, aby przed świętami dotarły do adresatów.
  5. W poniedziałek o godz. 9.00 Msza św. dla Seniorów. Po niej spotkanie przy stole w Domu Parafialnym.
  6. W piątek po wieczornej mszy św. ok. godz. 17.45 odbędzie się tradycyjne nabożeństwo w intencji rodzin naszej parafii. Do wspólnej modlitwy zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie młodzież. Na zakończenie nastąpi błogosławieństwo indywidualne Najświętszym Sakramentem.
  7. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby parafii.
  8. Wychodząc z kościoła można nabyć świece Caritas w ramach Akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (świeca mała 5 zł). Dostępne są także opłatki oraz nasz kalendarz parafialny na 2018 rok. Jego cena nie ulega zmianie i wynosi 7 zł.
  9. Trwają odwiedziny duszpasterskie. Plan kolędy umieszczony jest w gablotkach, w Wieściach Parafialnych oraz na stronie internetowej. Początek odwiedzin w soboty o godz. 9.00, a w niedziele o 12.30.
  10. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.
  11. Zachęcam także do lektury Gościa Niedzielnego.