Ogłoszenia parafialne – 10.05.2020

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby parafii. Serdecznie dziękuję wszystkim ofiarodawcom za niezmienną pamięć o potrzebach materialnych parafii. Wielkie Bóg zapłać.
 2. Dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. jest przedłużona do odwołania. Prosimy osoby będące w grupie podwyższonego ryzyka zarażenia (chorych, starszych wiekiem i kobiety w stanie błogosławionym) o pozostanie w domu. Zachęcam wszystkich parafian do włączenia się w modlitwę ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji medialnych dostępnych środkach masowego przekazu
  i Internecie.
 3. Przypominamy, że w związku z zarządzeniem ministra zdrowia i arcybiskupa Wiktora w czasie liturgii w naszym kościele może uczestniczyć 1 osoba na 15 m2 ,czyli 40 osób. Msze święte w dalszym ciągu będą odprawiane o stałych godzinach, zgodnie z przyjętymi intencjami.
 4. Dla osób potrzebujących istnieje możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w pomieszczeniu naprzeciw zakrystii. Spowiedź odbywa się z zachowaniem środków ochrony.
 5. W miesiącu maju po każdej mszy wieczornej odmawiamy Litanię loretańską. Serdecznie zachęcam do modlitwy różańcowej o godz. 20.30, połączonej z Apelem Jasnogórskim.
 6. Zgodnie z nowymi zaleceniami naszego Arcybiskupa otwarta zostaje możliwość organizowania spotkań formacyjnych dla dorosłych, z uwzględnieniem obowiązujących wymagań sanitarnych. Zapraszamy więc na spotkanie Grupy modlitewnej w czwartek o godz. 18.00 w kościele, a Legion Maryi zapraszamy w piątek na godz. 15.00 do domu parafialnego.
 7. Zachęcam także do lektury Gościa Niedzielnego – bieżący numer jest wyłożony na stoliku z tyłu kościoła. Jest także do nabycia nowy numer Małego Gościa Niedzielnego oraz Wieści.
 8. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.
 9. W związku z zaistniałą sytuacją zachęcamy do życzliwej troski o siebie nawzajem, o osoby starsze, samotne, sąsiadów będących w potrzebie. Równie serdecznie zachęcamy do troski o nasze rodzime sklepy, firmy i punkty gastronomiczne.