Ogłoszenia parafialne – 1.1.2023

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom za pamięć o potrzebach materialnych kościoła. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

2. Dziś obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój.

3. W poniedziałek (2 stycznia)o godz. 18.00 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie formacyjne młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

4. W piątek, 6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, wspominająca misterium objawienia się Słowa Wcielonego całemu światu.

5. W piątek również obchodzimy Dies Episcopi – modlimy się za naszego ks. arcybiskupa Wiktora oraz za biskupów pomocniczych Marka i Adama, którzy obchodzą rocznicę sakry biskupiej. Jest to również Misyjny Dzień Dziecka. Kolekta – na potrzeby misji.

6. W sobotę 7 stycznia o godzinie 18.00 odbędzie się koncert kolędowy w wykonaniu orkiestry KWK Zofiówka i solistów. Serdecznie zapraszam do udziału.

7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego. Kolekta z tego dnia przeznaczona będzie na potrzeby parafii.

8. W minionym tygodniu zmarła nasza parafianka Anna Buja lat 82, zam. na ul. Kossaka 18. Wieczny odpoczynek…

9. Trwają odwiedziny duszpasterskie. Zapraszam do zapoznania się z planem tegorocznej kolędy, który został zamieszczony w Wieściach, gablotkach oraz na stronie internetowej parafii.

10. Zachęcam także do lektury Gościa Niedzielnego – bieżący numer jest wyłożony na stoliku z tyłu kościoła. Jest także do nabycia nowy numer Małego Gościa Niedzielnego oraz Wieści.

11. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.