Ogłoszenia parafialne – 1.08.2021

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ. Przed kościołem odbywa się zbiórka na pomoc ofiarom tegorocznych kataklizmów pogodowych. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom za pamięć o potrzebach materialnych kościoła. Serdeczne Bóg zapłać. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby parafii.
  2. O godzinie 15.00 nieszpory, na które serdecznie zapraszam.
  3. W czwartek rozpoczyna się miesiąc sierpień, w którym Kościół wzywa do zachowania trzeźwości i abstynencji. Z tyłu kościoła wyłożona jest Parafialna Księga Trzeźwości, do której można wpisywać swoje postanowienia abstynencji.
  4. W poniedziałek o godz. 9.00 Msza św. dla Seniorów. Po niej spotkanie przy stole w Domu Parafialnym.
  5. W poniedziałek, 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo” oraz spełnią zwykłe warunki odpustu.
  6. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek miesiąca. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Okazja do przyjęcia sakramentu pokuty: pół godziny przed każdą Mszą, spowiedź dzieci w piątek o 16.30; młodzieży w sobotę o 16.30.
  7. Odwiedziny chorych i starszych parafian będą w piątek od godziny 9.00, zgłoszenia przyjmowane są w zakrystii.
  8. Dziś po każdej Mszy św. obok zakrystii można przyjąć, bez żadnych zapisów, szczepionkę na COVID-19.
  9. Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św.
  10. Zachęcam także do lektury Gościa Niedzielnego – bieżący numer jest wyłożony na stoliku z tyłu kościoła. Jest także do nabycia nowy numer Małego Gościa Niedzielnego oraz Wieści.
  11. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.