Ogłoszenia parafialne – 1.05.2022

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby parafii. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.
  2. Dziś rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcam wiernych do lektury Pisma Świętego.
  3. W poniedziałek o godz. 9.00 Msza św. dla Seniorów. Po niej spotkanie przy stole w Domu Parafialnym.
  4. Na mszę św. w intencji Ojczyzny (3 maja, godz. 9.00) zapraszam poczty sztandarowe, chór parafialny, panie w strojach regionalnych i wszystkich parafian.
  5. Odwiedziny chorych i starszych parafian będą w piątek od godziny 9.00, zgłoszenia przyjmowane są w zakrystii.
  6. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa majowe w tygodniu o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 15.00. W tym roku czwartkowa Godzina święta oraz sobotni Apel Jasnogórski przy grocie będą łączone z nabożeństwem majowym.
  7. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Okazja do przyjęcia sakramentu pokuty: pół godziny przed każdą Mszą, spowiedź dzieci w piątek o 16.00; młodzieży w sobotę o 16.30.
  8. Trwa tzw. biały tydzień komunijny. Dzieci codziennie w strojach komunijnych będą uczestniczyć w nabożeństwach majowych i Mszach Świętych.
  9. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Kolekta przyszłej niedzieli jest przeznaczona na WŚSD.
  10. Zachęcam także do lektury Gościa Niedzielnego – bieżący numer jest wyłożony na stoliku z tyłu kościoła. Jest także do nabycia nowy numer Małego Gościa Niedzielnego oraz Wieści.
  11. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.