Ogłoszenia parafialne – 09.12.2018

II NIEDZIELA ADWENTU

1. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby parafii. Przed kościołem odbywa się zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za ofiary.
  2. W okresie Adwentu, mimo trwających odwiedzin duszpasterskich, Msze św. niedzielne będą odprawiane wg normalnego planu (w godz. 8.00, 10.30, 15.30), w tym czasie nie ma nieszporów.
  3. Serdecznie zapraszam na Msze Święte roratnie dzieci z lampionami, młodzież i wszystkich dorosłych. W tym roku roraty, podobnie jak w latach ubiegłych, będą rano od poniedziałku do środy i wieczorem w czwartek i piątek. W sobotę rorat nie będzie. Niech będzie to nasze wspólne przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia.
  4. Rozpoczynamy parafialną akcję ANIOŁEK. Na choince znajdują się papierowe aniołki, zawierające imię i wiek dziecka, do którego aniołek ma zawitać z świątecznym upominkiem. Kto chciałby przygotować prezent dla tych dzieci, może zabrać aniołka. Prezenty dla dzieci proszę dostarczyć do 16 grudnia, aby przed świętami dotarły do adresatów.
  5. W poniedziałek o godz. 9.00 Msza św. dla Seniorów. Po niej spotkanie przy stole w Domu Parafialnym.
  6. W poniedziałek godzinach od 17.00-18.00 w Domu Parafialnym czynna będzie poradnia życia rodzinnego.
  7. O godz. 18.00 (także w poniedziałek) spotkanie młodzieży klas I szkoły średniej w ramach przygotowania bliższego do sakramentu małżeństwa.
  8. Wychodząc z kościoła można nabyć opłatki oraz świece Caritas w ramach Akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (świeca mała 5 zł, duża 12 zł). Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest na cele charytatywne Caritas.
  9. Trwają odwiedziny duszpasterskie. Plan kolędy umieszczony jest w gablotkach, w Wieściach Parafialnych oraz na stronie internetowej. Początek odwiedzin w soboty o godz. 9.00, a w niedziele o 12.30.
  10. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby parafii.
  11. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.
  12. Szczególnie naszym Paniom za prace porządkowe w Domu Parafialnym.
  13. Zachęcam także do lektury Gościa Niedzielnego.