Ogłoszenia parafialne – 09.06.2019

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ. Bóg zapłać za ofiary.
  2. O godzinie 15.00 nabożeństwo ku czci NSPJ, na które serdecznie zapraszam.
  3. Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to święto dopełnienia Tajemnicy Paschalnej, przekazania jej w życie i działanie Kościoła. Wierni z tej okazji mogą uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu „Przybądź Duchu Stworzycielu” i spełnienie zwykłych warunków odpustu.
  4. W poniedziałek obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. Jest to również Misyjny Dzień Chorych.
  5. W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Pamiętajmy w modlitwie o powołanych i módlmy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  6. Nauka chrzcielna odbędzie się w sobotę o godz. 16.00 w kościele.
  7. W miesiącu czerwcu po Mszach św. w tygodniu będą odbywały krótkie nabożeństwa ku czci NSPJ.
  8. Przyjmowane są intencje wakacyjne na Msze Św. odprawiane w lipcu i sierpniu poza Ruptawą.
  9. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby parafii.
  10. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.