Ogłoszenia parafialne – 07.06.2020

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

  1. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ. Wielkie Bóg zapłać. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby parafii.
  2. Dziś obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej.
  3. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Zgodnie z zarządzeniem Arcybiskupa Wiktora, ze względu na sytuację epidemiczną w naszej archidiecezji, a szczególnie w naszym mieście, nie będzie procesji w tradycyjnej formie. Po mszy św. o godz. 8.30 odbędzie się nabożeństwo i procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy poczty sztandarowe oraz panie w strojach regionalnych. Przez cały tydzień, w ramach dawnej oktawy Bożego Ciała, po Mszy św. wieczornej będzie nabożeństwo eucharystyczne z procesją.
  4. Z dniem 6 czerwca br. odwołana została ogólna dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Zgodnie z przepisami prawa kościelnego „wierni są zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii w niedzielę i dni nakazane, chyba, że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu.
  5. W związku z nowym zarządzeniem władz państwowych zniesiony zostaje limit osób w kościele. Przypominam o zachowaniu odległości 2m i o obowiązku zakrywania ust i nosa. Zgodnie z nowymi zaleceniami naszego Arcybiskupa wznawiamy działalność służby liturgicznej – szafarzy, ministrantów, lektorów i kantorów. Przywrócone zostają spotkania grup dziecięcych i dorosłych.
  6. Od dzisiejszej niedzieli szafarze roznoszą komunię św. do chorych. Prosimy o potwierdzenie i zapisy w zakrystii.
  7. Zachęcam także do lektury Gościa Niedzielnego – bieżący numer jest wyłożony na stoliku z tyłu kościoła. Jest także do nabycia nowy numer Małego Gościa Niedzielnego oraz Wieści.
  8. W Wieściach parafialnych oraz na stronie internetowej parafii zamieszczona została treść protokołu odbioru organów kościelnych, który został wykonany przez prof. Juliana Gembalskiego. Z tej okazji pragnę jeszcze raz podziękować wszystkim ofiarodawcom i sponsorom za życzliwe zaangażowanie w tę wielką inwestycję parafialną. W przyszłą niedzielę, 14 czerwca, będziemy gościli Pana Profesora w naszej parafii. Będzie akompaniował na mszach św. przed południem, po których odbędzie się prezentacja instrumentu i krótki koncert organowy. Serdecznie wszystkich zapraszam.
  9. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.