Ogłoszenia parafialne – 04.12.2016

II NIEDZIELA ADWENTU

 1. Dzisiaj przeżywamy II Niedzielę Adwentu.
 2. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby parafii, przed kościołem odbywa się zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za ofiary.
 3. Serdecznie zapraszam na Msze Święte roratnie dzieci z lampionami, młodzież i wszystkich dorosłych. W tym roku roraty, podobnie jak w latach ubiegłych, będą rano od poniedziałku do środy i wieczorem w czwartek i piątek. W sobotę rorat nie będzie. Niech będzie to nasze wspólne przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia.
 4. Rozpoczynamy parafialną akcję ANIOŁEK. Na choince znajdują się papierowe aniołki, zawierające imię i wiek dziecka, do którego aniołek ma zawitać z świątecznym upominkiem. Kto chciałby przygotować prezent dla tych dzieci, może zabrać aniołka. Prezenty dla dzieci proszę dostarczyć do 18 grudnia, aby przed świętami dotarły do adresatów.
 5. W poniedziałek o godz. 9.00 Msza św. dla Seniorów. Po niej spotkanie przy stole w Domu Parafialnym.
 6. W piątek, po mszy wieczornej ok godz. 17.45, w kościele odbędzie się odbędzie się nabożeństwo w intencji rodzin naszej parafii. Do wspólnej modlitwy zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie młodzież. Na zakończenie nastąpi błogosławieństwo indywidualne Najświętszym Sakramentem.
 7. Wychodząc z kościoła można nabyć kalendarze parafialne (w cenie 7 zł) i opłatki.
 8. W okresie Adwentu, mimo trwających odwiedzin duszpasterskich, Msze św. niedzielne będą odprawiane wg normalnego planu (w godz. 7.45, 10.30, 15.30), w tym czasie nie ma nieszporów.
 9. Trwają odwiedziny duszpasterskie. Plan kolędy umieszczony jest w gablotkach, w Wieściach Parafialnych oraz na stronie internetowej. Początek odwiedzin w soboty o godz. 9.00, a w niedziele o 12.30.
 10. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie kolektą specjalną przeznaczoną na wykonanie witraży do naszego kościoła.
 11. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.