Ogłoszenia parafialne – 03.03.2019

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby parafii. Bóg zapłać za ofiary.
 2. O godz. 15.00 nieszpory. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 3. Od dzisiaj rozpoczynamy Tydzień modlitw o Trzeźwość narodu, który kończy I Niedziela
 4. Wielkiego Postu – Niedziela Trzeźwości. Z tyłu kościoła wyłożona będzie Parafialna Księga
 5. Trzeźwości, zachęcam parafian do podejmowania postanowień wielkopostnych.
 6. Od jutra będzie trwało czterdziestogodzinne nabożeństwo. Polega ono na adoracji Najświętszego Sakramentu w poniedziałek i wtorek przed Środą Popielcową. Proponowany plan adoracji znajduje się w gablotach, wieściach parafialnych oraz na stronie internetowej parafii.
 7. W Środę Popielcową wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia. Post, czyli jeden posiłek do syta w ciągu dnia, obowiązuje wszystkich miedzy 18 i 60 rokiem życia.
 8. Zachęcam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych – Drodze Krzyżowej w piątki o godz. 17.30 oraz Gorzkich Żalach – w niedzielę o godz. 14.45. Kazania pasyjne będzie głosił ks. Tomasz Maciąg, wikariusz z parafii moszczenickiej.
 9. Zalecki za zmarłych, za których będziemy się modlili w czasie Drogi Krzyżowej, przyjmowane są w zakrystii.
 10. Od przyszłej niedzieli przeżywać będziemy misje parafialne, które będą nam głosić ks. dr Robert Kaczmarek i ks. dr Andrzej Suchoń. Plan misji świętych jest wyłożony na stoliku z tyłu kościoła, jest także dostępny na stronie internetowej parafii. Zachęcam do zapoznania się z planem i rezerwacji czasu wolnego.
 11. Kolekta przyszłej niedzieli będzie kolektą specjalną przeznaczoną na nowe organy do naszego kościoła.
 12. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.
 13. Zachęcam także do lektury Gościa Niedzielnego.