Ogłoszenia parafialne – 02.12.2018

I NIEDZIELA ADWENTU

1. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na budowę kościoła św. Wawrzyńca w Wilchwach. Bóg zapłać za ofiary.
  2. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent – okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. I Niedzielę Adwentu obchodzimy także jako Niedzielę Trzeźwości. Parafialna Księga Trzeźwości wyłożona jest z tyłu kościoła. Zachęcam Parafian do podejmowania postanowień adwentowych.
  3. W okresie Adwentu, mimo trwających odwiedzin duszpasterskich, Msze św. niedzielne będą odprawiane wg normalnego planu (w godz. 8.00, 10.30, 15.30), w tym czasie nie ma nieszporów.
  4. Serdecznie zapraszam na Msze Święte roratnie dzieci z lampionami, młodzież i wszystkich dorosłych. W tym roku roraty, podobnie jak w latach ubiegłych, będą rano od poniedziałku do środy i wieczorem w czwartek i piątek. W sobotę rorat nie będzie. Niech będzie to nasze wspólne przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia.
  5. Spotkania formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania odbędą się w dniach:
    – w poniedziałek o godz. 18.00 – grupy p. Teresy, p. Rafała i p. Barbary
    – w środę o godz. 18.00- grupy p. Romana, p. Agnieszki
  6. We wtorek o godz.9.00 Msza św. w intencji górników i ich rodzin z okazji barbórki.
  7. Odwiedziny chorych i starszych parafian będą w piątek o godzinie 9.00, zgłoszenia przyjmowane są w zakrystii.
  8. Okazja do spowiedzi św. dla dzieci w piątek o godz. 16.00, a dla młodzieży w sobotę o godz. 16.30.
  9. W piątek o godz. 16.50 odbędzie się nabożeństwo poświęcenia medalików maryjnych dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  10. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy parafialną akcję ANIOŁEK. Na choince znajdą się papierowe aniołki, zawierające imię i wiek dziecka, do którego aniołek ma zawitać z świątecznym upominkiem. Kto chciałby przygotować prezent dla tych dzieci, może zabrać aniołka. Prezenty dla dzieci proszę dostarczyć do 16 grudnia, aby przed świętami dotarły do adresatów.
  11. Wychodząc z kościoła można nabyć opłatki oraz świece Caritas w ramach Akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (świeca mała 5 zł, duża 12 zł). Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest na cele charytatywne Caritas.
  12. Trwają odwiedziny duszpasterskie. Plan kolędy umieszczony jest w gablotkach, w Wieściach Parafialnych oraz na stronie internetowej. Początek odwiedzin w soboty o godz. 9.00, a w niedziele o 12.30.
  13. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby parafii. Przed kościołem odbędzie się zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi w Potrzebie.
  14. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.
  15. Zachęcam także do lektury Gościa Niedzielnego.