Ogłoszenia parafialne – 01.01.2017

NIEDZIELA UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

 1. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne. Bóg zapłać za ofiary.
 2. Dziś obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój.
 3. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
 4. W piątek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, wspominającą misterium objawienia się Słowa Wcielonego całemu światu.
 5. W piątek obchodzimy również Dies Episcopi – modlimy się za naszego ks. arcybiskupa Wiktora oraz za biskupów pomocniczych Marka i Adama, którzy obchodzą rocznicę sakry biskupiej. Jest to również Misyjny Dzień Dziecka. Kolekta – na potrzeby misji.
 6. Trwają odwiedziny duszpasterskie. Plan kolędy umieszczony jest w gablotkach, w Wieściach Parafialnych oraz na stronie internetowej. Kolęda dodatkowa będzie w piątek 06.01 od godziny.12.30. Zgłoszenia przyjmowane są w zakrystii.
 7. W przyszłą niedzielę będziemy odchodzić Święto Chrztu Pańskiego. Kolekta z tego dnia przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji.
 8. Prezydent Miasta Anna Hetman zaprasza na Koncert Świąteczno-Noworoczny, który w niedzielę 8 stycznia odbędzie się w naszej świątyni. Początek o godz. 16.30. Polskie i zagraniczne kolędy oraz przeboje kojarzone ze Świętami Bożego Narodzenia wykona zespół „Happy Folk” i Orkiestra Rozrywkowa Gminy Mszana. Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.
 9. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego.
 10. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.
 11. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego.