Ogłoszenia – 30.03.2014

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu, zwana Niedzielą Radości (Laetare). Kościół Święty, Nowa Jerozolima, cieszy się z obfitości dóbr nadprzyrodzonych, łask płynących z Chrztu i Eucharystii, którymi obdarza swe dzieci.
  2. O godzinie 14.45 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Zapraszam do udziału.
  3. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby archidiecezji. Bóg zapłać za ofiary.
  4. W środę będziemy obchodzić 9 rocznicę śmierci bł. Jana Pawła II.
  5. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
  6. Odwiedziny chorych i starszych parafian w piątek o godzinie 9.00, zgłoszenia przyjmowane są w zakrystii.
  7. Spowiedź dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. będzie w sobotę o godzinie 9.00
  8. Spowiedź młodzieży w sobotę o godzinie 16.00.
  9. Zachęcam gorąco do udziału w nabożeństwach wielkopostnych – Drodze Krzyżowej w piątki o godz. 16.00 oraz Gorzkich Żalach – w niedzielę o godz. 14.45. Zachęcam wiernych także do postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia, oraz do ograniczenia spożycia napojów alkoholowych.
  10. Zalecki za zmarłych, za których modlimy się w czasie Drogi Krzyżowej, przyjmowane są w zakrystii. Formularze wyłożone są z tyłu kościoła.
  11. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby parafii.
  12. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.