Ogłoszenia – 29.11.2015

I NIEDZIELA ADWENTU

 1. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby parafii. Bóg zapłać za ofiary.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent – okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. I Niedzielę Adwentu obchodzimy także jako Niedzielę Trzeźwości. Parafialna Księga Trzeźwości wyłożona jest z tyłu kościoła. Zachęcam Parafian do podejmowania postanowień abstynencji.
 3. Serdecznie zapraszam na Msze św. roratnie dzieci z lampionami, młodzież i wszystkich dorosłych. W tym roku roraty, podobnie jak w latach ubiegłych, będą rano od poniedziałku do środy i wieczorem w czwartek i piątek. W sobotę rorat nie będzie. Niech będzie to nasze wspólne przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia.
 4. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
 5. Okazja do sakramentu pokuty: pół godziny przed każdą Mszą, spowiedź dzieci w piątek o 16.00; młodzieży w sobotę o 16.00.
 6. W piątek godzinie 9.00 Msza św. w intencji górników i ich rodzin z okazji barbórki.
 7. Odwiedziny chorych i starszych parafian w piątek o godzinie 10.00, zgłoszenia przyjmowane są w zakrystii.
 8. W okresie Adwentu, mimo trwających odwiedzin duszpasterskich, Msze św. niedzielne będą odprawiane wg normalnego planu (w godz. 7.45, 10.30, 15.30), w tym czasie nie będzie nieszporów.
 9. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby parafii, przed kościołem odbędzie się zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 10. Wychodząc z kościoła można nabyć świece Caritas (w cenie 5zł), w ramach Akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz opłatki.
 11. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy parafialną akcję ANIOŁEK. Na choince znajdują się papierowe aniołki, zawierające imię i wiek dziecka, do którego aniołek ma zawitać z świątecznym upominkiem. Kto chciałby przygotować prezent dla tych dzieci, może zabrać aniołka. Prezenty dla dzieci proszę dostarczyć do 20 grudnia, aby przed świętami dotarły do adresatów.
 12. Trwają odwiedziny duszpasterskie. Plan kolędy umieszczony jest w gablotkach, w Wieściach Parafialnych oraz na stronie internetowej. Początek odwiedzin w soboty o godz. 9.00, a w niedziele o 12.30.
 13. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.
 14. Zachęcam także do lektury Gościa Niedzielnego.