Ogłoszenia – 15.05.2016

NIEDZIELA UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 1. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby parafii. Bóg zapłać za ofiary.
 2. O godzinie 15.00 nabożeństwo do Ducha Świętego.. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 3. Obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to święto dopełnienia Tajemnicy Paschalnej, przekazania jej w życie i działanie Kościoła. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu: Przybądź Duchu Stworzycielu i spełnienie zwykłych warunków odpustu.
 4. Dziś Diakoni WŚSD rozpoczynają rekolekcje przed święceniami prezbiteratu. Polecam ich i ks. rekolekcjonistę modlitwie wiernych.
 5. W poniedziałek obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. Jest to również Misyjny Dzień Chorych.
 6. W środę o godz. 18.00 w salce domu Parafialnego spotkanie młodzieży w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.
 7. W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Tego dnia rocznicę urodzin obchodzi ks. abp. Wiktor Skworc. Pamiętajmy w modlitwach o naszym Arcypasterzu.
 8. Kolekta przyszłej niedzieli będzie kolektą specjalną przeznaczoną na wykonanie witraży do naszego kościoła.
 9. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa majowe w tygodniu o godz. 16.30, a w niedzielę o godz. 15.00. W majowe soboty o godz. 20.30 przy grocie będą odbywały się Apele Jasnogórskie. Zapraszam do udziału.
 10. W miesiącu maju kancelaria parafialna we wtorki będzie czynna dopiero po mszy wieczornej od godziny 17.456 czerwca br. odbędzie się w ramach Roku Miłosierdzia pielgrzymka parafialna do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w krakowskich Łagiewnikach. Zapisy w zakrystii.
 11. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.
 12. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego.