Ogłoszenia – 15.02.2015

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest kolektą specjalną przeznaczoną na sfinansowanie dzwonów do naszego kościoła. Bóg zapłać za ofiary.
  2. Od dzisiaj rozpoczynamy Tydzień modlitw o Trzeźwość narodu, który kończy I Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Trzeźwości.
  3. Od jutra będzie trwało czterdziestogodzinne nabożeństwo. Polega ono na adoracji Najświętszego Sakramentu w poniedziałek i wtorek przed Środą Popielcową.
  4. W Środę Popielcową wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia. Post, czyli jeden posiłek do syta w ciągu dnia, obowiązuje wszystkich miedzy 18 i 60 rokiem życia.
  5. Zachęcam także do udziału w nabożeństwach wielkopostnych – Drodze Krzyżowej w piątki o godz. 16.00 oraz Gorzkich Żalach – w niedzielę o godz. 14.45.
  6. Zalecki za zmarłych, za których będziemy się modlili w czasie Drogi Krzyżowej, przyjmowane są w zakrystii.
  7. Od Środy Popielcowej rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
  8. I Niedziela Wielkiego Postu jest Niedzielą Trzeźwości. Kolekta tej niedzieli ma charakter jałmużny postnej. Z tyłu kościoła wyłożona będzie Parafialna Księga Trzeźwości, zachęcam parafian do podejmowania postanowień wielkopostnych.
  9. W poniedziałek na godzinę 18.00 zapraszam młodzież klas I szkół ponadgimnazjalnych na spotkanie w ramach przygotowania bliższego do sakramentu małżeństwa.
  10. W środę o godzinie 18.00 spotkania grup kandydatów w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.
  11. W przyszłą niedzielę 22 lutego o godzinie 16.30 w salce odbędzie się spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
  12. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.