Ogłoszenia – 13.12.2015

III NIEDZIELA ADWENTU

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest kolektą specjalną przeznaczoną na wykonanie witraży w bocznych oknach prezbiterium naszego kościoła. Bóg zapłać za ofiary.
  2. W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
  3. Od 17 grudnia rozpoczyna się druga część Adwentu, przeznaczona na bezpośrednie przygotowanie się do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Nie może w nim zabraknąć naszego sakramentalnego pojednania z Bogiem i ludźmi. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą świętą.
  4. Serdecznie zapraszam na Msze św. roratnie dzieci z lampionami, młodzież i wszystkich dorosłych. Niech będzie to nasze wspólne przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia.
  5. Trwają odwiedziny duszpasterskie. Plan kolędy umieszczony jest w gablotkach, w Wieściach Parafialnych oraz na stronie internetowej. Początek odwiedzin w soboty o godz. 9.00 w niedzielę o 12.30.
  6. W najbliższy poniedziałek w godzinach od 17.00-18.00 w Domu Parafialnym czynna będzie poradnia życia rodzinnego.
  7. W poniedziałek na godzinę 18.00 zapraszam młodzież klas I szkół ponadgimnazjalnych na spotkanie w ramach przygotowania bliższego do sakramentu małżeństwa.
  8. W środę o godzinie 18.00 spotkanie grupy w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.
  9. Wychodząc z kościoła można nabyć świece Caritas (w cenie 5zł), w ramach Akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz opłatki.
  10. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby parafii.
  11. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.
  12. W najnowszych Wieściach polecam artykuł o wyróżnieniu p. Kazimierza Brzóski medalem „Pro Christi Regno”. Jak zawsze zachęcam także do lektury Gościa Niedzielnego.