Ogłoszenia – 13.11.2016

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest kolektą specjalną przeznaczoną na wykonanie witraży do naszego kościoła. Przed kościołem zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Bóg zapłać za ofiary.
  2. O godz.15.00 nieszpory. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
  3. Dziś w archidiecezji katowickiej przeżywamy Dzień Muzyki Liturgicznej.
  4. W poniedziałek godzinach od 17.00-18.00 w Domu Parafialnym czynna będzie poradnia życia rodzinnego.
  5. Na godzinę 18.00 (także w poniedziałek) zapraszam młodzież klas I szkół ponadgimnazjalnych na spotkanie w ramach przygotowania bliższego do sakramentu małżeństwa.
  6. W środę o godz. 18.00 w salce domu Parafialnego spotkanie młodzieży w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.
  7. W czwartek o godzinie 17.00 Msza św. w intencji ministrantów z okazji święta patronalnego św. Tarsycjusza. Serdecznie zapraszam na nią rodziców naszych ministrantów, a także tych, którzy kiedykolwiek należeli do służby liturgicznej. Po Mszy św. zapraszam na spotkanie do salki.
  8. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca, w którym szczególnie czcimy Boże Miłosierdzie.
  9. W piątek (18 listopada) po wieczornej mszy św. ok. godz. 17.40 odbędzie się nabożeństwo w intencji rodzin naszej parafii. Wyjątkowo spotykamy się w trzeci, a nie drugi piątek miesiąca ze względu na Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada. Do wspólnej modlitwy zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie młodzież. Na zakończenie nastąpi błogosławieństwo indywidualne Najświętszym Sakramentem.
  10. Nauka chrzcielna odbędzie się w sobotę o godzinie 16.00 w kościele.
  11. Odwiedziny duszpasterskie podobnie jak w latach ubiegłych rozpoczną się w Adwencie. Szczegółowy plan umieszczony jest w gablotkach, w Wieściach Parafialnych oraz na stronie internetowej.
  12. Na stronie internetowej parafii można zobaczyć projekt witraża, który będzie umieszczony w oknie nad wejściem bocznym.
  13. Za tydzień w niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Kolekta z tego dnia będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji.
  14. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.
  15. Zachęcam także do lektury Gościa Niedzielnego.