Ogłoszenia – 11.01.2015

NIEDZIELA ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

 1. Dziś obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego. Jest ono wspomnieniem chrztu Jezusa w Jordanie oraz zapowiedzią ustanowienia chrztu chrześcijańskiego. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na sfinansowanie dzwonów do naszego kościoła. Bóg zapłać za ofiary.
 2. Dziś w Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu-Zdroju trwa spotkanie młodych w ramach peregrynacji znaków Światowych Dni Młodzieży: Krzyża oraz Ikony Matki Bożej. Spotkanie modlitewne trwa do godziny 17.00. W ramach m.in. spektakl muzyczny „Franciszek” oraz występ zespołu Siewcy Lednicy. Serdecznie zapraszam do udziału.
 3. W najbliższy poniedziałek w godzinach od 17.00-18.00 w Domu Parafialnym czynna będzie poradnia życia rodzinnego.
 4. Także w poniedziałek na godzinę 18.00 zapraszam młodzież klas I szkół ponadgimnazjalnych na spotkanie w ramach przygotowania bliższego do sakramentu małżeństwa.
 5. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca, w którym szczególnie czcimy Boże Miłosierdzie.
 6. O ile będą zgłoszenia do chrztu, nauka chrzcielna odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 16.00 w kościele
 7. W niedzielę (18 stycznia) rozpoczyna się kolejny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który będzie trwał do 25 stycznia. W ramach tego tygodnia w niedzielę (25 stycznia) o godzinie 15.00 w naszym kościele odbędzie się nabożeństwo ekumeniczne. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
 8. Za tydzień będziemy gościli w naszej parafii ks. Janusza Blauta pracującego w Rosji we Władykaukazie. Ks. Janusz wygłosi kazanie i przeprowadzi zbiórkę przed kościołem na utrzymanie swojej parafii.
 9. W wieściach i na stronie internetowej dostępna jest statystyka parafialna za rok 2014.
 10. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby parafii.
 11. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.
 12. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego.