Ogłoszenia – 08.12.2013

NIEDZIELA UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP

1. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby parafii. Przed kościołem odbywa się zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za ofiary.
  2. W okresie Adwentu, mimo trwających odwiedzin duszpasterskich, Msze św. niedzielne będą odprawiane wg normalnego planu (w godz. 7.45, 10.30, 15.30), w tym czasie nie będzie nieszporów.
  3. Serdecznie zapraszam na Msze św. roratnie dzieci z lampionami, młodzież i wszystkich dorosłych. Niech będzie to nasze wspólne przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia.
  4. Trwają odwiedziny duszpasterskie. Plan kolędy umieszczony jest w gablotkach i w Wieściach Parafialnych. Początek odwiedzin w soboty o godz. 9.00 w niedzielę o 12.30.
  5. W najbliższy poniedziałek w godzinach od 19.00-20.00 w Domu Parafialnym czynna będzie poradnia życia rodzinnego.
  6. W poniedziałek na godzinę 18.00 zapraszam młodzież klas I szkół ponadgimnazjalnych na spotkanie w ramach przygotowania bliższego do sakramentu małżeństwa.
  7. Nauka chrzcielna odbędzie się w piątek o godzinie 16.00 w kościele.
  8. Wychodząc z kościoła można nabyć świece Caritas w ramach Akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz opłatki. Informuję, że zebrane dary rzeczowe zostały przekazane we wtorek siostrom Misjonarkom Miłości z Katowic, które opiekują się osobami bezdomnymi. Serdecznie dziękuję za wszystkie dary.
  9. Dzisiaj rozpoczynamy parafialną akcję ANIOŁEK. Na choince znajdują się papierowe aniołki, zawierające imię i wiek dziecka, do którego aniołek ma zawitać z świątecznym upominkiem. Kto chciałby przygotować prezent dla tych dzieci, może zabrać aniołka. Prezenty dla dzieci proszę dostarczyć do 22 grudnia, aby przed świętami dotarły do adresatów.
  10. Kolekta przyszłej niedzieli będzie kolektą specjalną przeznaczoną na naprawę organów. Szacunkowy koszt koniecznych prac wynosi około 10 000zł.
  11. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu, dziękuję także kolejarzom za złożoną ofiarę na parafię z okazji ich święta patronalnego.