Ogłoszenia – 08.05.2014

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to święto dopełnienia Tajemnicy Paschalnej, przekazania jej w życie i działanie Kościoła. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu: „Przybądź Duchu Stworzycielu” i spełnienie zwykłych warunków odpustu.
 2. O 15.00 Nabożeństwo do Ducha Świętego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 3. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. Bóg zapłać za ofiary.
 4. Od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły roku liturgicznego. Jest to czas wzrostu Kościoła, kiedy to karmiąc się Słowem Bożym i Eucharystią, wypełniając swoje obowiązki i praktykując miłość, Lud Boży pielgrzymuje do ostatecznego celu.
 5. W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 6. W piątek 13 czerwca odbędzie się pielgrzymka chorych do Turzy Śląskiej. Początek o godzinie 9.00.
 7. W piątek o godzinie 16.00 zapraszam na Nabożeństwo Fatimskie.
 8. Nauka chrzcielna odbędzie się w sobotę o godzinie 16.00.
 9. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Trójcy.
 10. Kolekta przyszłej niedzieli będzie kolektą specjalną na wykonanie podkładek tapicerskich do ławek kościoła. Koszt inwestycji to około 8.100 zł.
 11. We wtorek 17 czerwca odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, którą organizuje stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w potrzebie” wraz z firmą Green Office Ecologic. Dochód z akcji przeznaczony jest na realizację projektów edukacyjnych w Afryce.
 12. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.
 13. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego.