Ogłoszenia – 07.02.2016

V NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. Bóg zapłać za ofiary.
  2. O godzinie 15.00 nieszpory – serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
  3. Od dzisiaj rozpoczynamy Tydzień modlitw o Trzeźwość narodu, który kończy I Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Trzeźwości. Z tyłu kościoła wyłożona będzie Parafialna Księga Trzeźwości, zachęcam parafian do podejmowania postanowień wielkopostnych.
  4. Od jutra będzie trwało czterdziestogodzinne nabożeństwo. Polega ono na adoracji Najświętszego Sakramentu w poniedziałek i wtorek przed Środą Popielcową.
  5. W Środę Popielcową wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia. Post, czyli jeden posiłek do syta w ciągu dnia, obowiązuje wszystkich miedzy 18 i 60 rokiem życia.
  6. Od Środy Popielcowej rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
  7. Zachęcam także do udziału w nabożeństwach wielkopostnych – Drodze Krzyżowej w piątki o godz. 16.00 oraz Gorzkich Żalach – w niedzielę o godz. 14.45.
  8. Zalecki za zmarłych, za których będziemy się modlili w czasie Drogi Krzyżowej, przyjmowane są w zakrystii.
  9. W piątek (12.02), po mszy wieczornej ok godz. 17.45, w kościele odbędzie się spotkanie modlitewne w ramach przygotowania parafii do Światowych Dni Młodzieży. Zapraszamy m.in. młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, rodziny, które zadeklarowały chęć przyjęcia w swoich domach gości z zagranicy, a także chętnych parafian. W trakcie spotkania odbędzie się błogosławieństwo indywidualne najświętszym sakramentem.
  10. Kolekta przyszłej niedzieli ma charakter jałmużny postnej.
  11. W terminie od 27 czerwca do 4 lipca planujemy organizację pielgrzymko-wycieczki do Chorwacji i Bośni Hercegowiny (Medjugorie, Mostar, Dubrownik, Makarska). Koszt od osoby 1500 zł. Więcej informacji można znaleźć w ulotkach wyłożonych z tyłu kościoła, w gablocie lub na stronie internetowej parafii.
  12. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.