Ogłoszenia – 02.03.2014

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. O godzinie 15.00 nieszpory. Zapraszam do udziału.
  2. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby parafii. Bóg zapłać za ofiary.
  3. Od dzisiaj rozpoczynamy Tydzień modlitw o Trzeźwość narodu, który kończy I Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Trzeźwości.
  4. W poniedziałek o godz. 9.00 Msza św. dla Seniorów. Po niej spotkanie przy stole w Domu Parafialnym.
  5. Od jutra będzie trwało czterdziestogodzinne nabożeństwo. Polega ono na adoracji Najświętszego Sakramentu w poniedziałek i wtorek przed Środą Popielcową.
  6. W Środę Popielcową wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia. Post, czyli jeden posiłek do syta w ciągu dnia, obowiązuje wszystkich miedzy 18 i 60 rokiem życia.
  7. Od Środy Popielcowej rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
  8. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
  9. Odwiedziny chorych i starszych parafian w piątek o godzinie 9.00, zgłoszenia przyjmowane są w zakrystii.
  10. I Niedziela Wielkiego Postu jest Niedzielą Trzeźwości. Kolekta tej niedzieli ma charakter jałmużny postnej. Z tyłu kościoła wyłożona będzie Parafialna Księga Trzeźwości, zachęcam parafian do podejmowania postanowień wielkopostnych.
  11. Zachęcam także do udziału w nabożeństwach wielkopostnych – Drodze Krzyżowej w piątki o godz. 16.00 oraz Gorzkich Żalach – w niedzielę o godz. 14.45.
  12. W dniach od 16.-19.03 trwać będą w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które będzie prowadził ks. Emanuel Pietryga, proboszcz parafii św. Jadwigi w Chorzowie.
  13. Zalecki za zmarłych, za których będziemy się modlili w czasie Drogi Krzyżowej, przyjmowane są w zakrystii.
  14. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.