Ogłoszenia parafialne – 4.12.2022

II NIEDZIELA ADWENTU

 1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby parafii. Przed kościołem odbywa się zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom za pamięć o potrzebach materialnych kościoła. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary.
 2. Rozpoczynamy parafialną akcję ANIOŁEK. Na choince znajdą się papierowe aniołki, zawierające imię i wiek dziecka, do którego aniołek ma zawitać z świątecznym upominkiem. Kto chciałby przygotować prezent dla tych dzieci, może zabrać aniołka. Prezenty dla dzieci proszę dostarczyć do 18 grudnia, aby przed świętami dotarły do adresatów.
 3. W poniedziałek (5.12)o godz. 18.00 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie formacyjne młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
 4. 8 grudnia w uroczystość Niepokalanego poczęcia NMP o 16.50 odbędzie się krótkie nabożeństwo poświęcenia medalików maryjnych dzieci pierwszokomunijnych.
 5. W okresie Adwentu, mimo trwających odwiedzin duszpasterskich, Msze św. niedzielne będą odprawiane wg normalnego planu (w godz. 8.00, 10.30, 15.30), w tym czasie, poczynając od następnej niedzieli nie będzie nieszporów.
 6. Serdecznie zapraszam na Msze Święte roratnie dzieci z lampionami, młodzież i wszystkich dorosłych. W tym roku roraty, będą odbywały się o godz. 17.00 od poniedziałku do piątku. Niech będzie to nasze wspólne przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia.
 7. W poniedziałek o godz. 9.00 Msza św. dla Seniorów. Po niej spotkanie przy stole w Domu Parafialnym.
 8. Wychodząc z kościoła można nabyć opłatki oraz świece Caritas w ramach Akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest na cele charytatywne Caritas.
 9. Trwają odwiedziny duszpasterskie. Zapraszam do zapoznania się z planem tegorocznej kolędy, który został zamieszczony w Wieściach, gablotkach oraz na stronie internetowej parafii.
 10. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby parafii.
 11. Zachęcam także do lektury Gościa Niedzielnego – bieżący numer jest wyłożony na stoliku z tyłu kościoła. Jest także do nabycia nowy numer Małego Gościa Niedzielnego oraz Wieści.
 12. Serdecznie dziękuję za wszystkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.