Ogłoszenia parafialne – 30.10.2022

UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby parafii. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom za pamięć o potrzebach materialnych kościoła. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary.
  2. O godzinie 14.45 różaniec. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
  3. We wtorek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół oddaje cześć wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej, a wiernym pielgrzymującym na ziemi wskazuje drogę, która ich starszych braci zaprowadziła do świętości. Przypomina również prawdę o naszej wspólnocie ze Świętymi, którzy otaczają nas opieką. O godzinie 14.30 nabożeństwo za zmarłych, procesja i modlitwy na cmentarzu.
  4. W środę przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Kościół wspomina wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. Aby im przyjść z pomocą, przedstawia Bogu modlitwy i odpusty zyskane przez żyjących, a przede wszystkim ofiarę Chrystusa uobecniającą się we Mszy świętej.
  5. Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać:
    – od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w intencji Ojca Świętego, odprawienie spowiedzi i przyjęcie Komunii św., zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu;
    – nawiedzenie cmentarza w dniach od 1 do 8 listopada połączone z modlitwą – choćby tylko w myśli – za zmarłych (odpust ten może być ofiarowany tylko za dusze w czyśćcu cierpiące)
  6. Przez okres oktawy Wszystkich Świętych tzn. do 8 listopada odprawiać będziemy różaniec za dusze zmarłych zalecanych. Zapraszam do modlitwy.
  7. Zalecki za zmarłych są przyjmowane w zakrystii, w Uroczystość Wszystkich Świętych także w kaplicy Domu Pogrzebowego. Formularze są wyłożone na stoliku. Zalecki będą odczytywane 15 minut przed rozpoczęciem Mszy Świętej. Za zmarłych zalecanych będą odprawione 3 Msze św.
  8. Podobnie jak w zeszłym roku bardzo proszę, by w miarę możliwości zużyte ozdoby i dekoracje grobów zabrać ze sobą do swoich domowych pojemników na śmieci. Suche liście i suche kwiaty można wyrzucać do specjalnie przygotowanego kompostownika znajdującego się za boczną furtką cmentarza.
  9. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Spowiedź dzieci odbędzie się w piątek o godz. 16.00, a spowiedź młodzieży w sobotę o godz. 16.30.
  10. Odwiedziny chorych i starszych parafian odbędą się w piątek od godziny 9.00, zgłoszenia przyjmowane są w zakrystii.
  11. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na renowację Krypty Katedry.
  12. Zachęcam także do lektury Gościa Niedzielnego – bieżący numer jest wyłożony na stoliku z tyłu kościoła. Jest także do nabycia nowy numer Małego Gościa Niedzielnego oraz Wieści.
  13. Serdecznie dziękuję za wszystkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.