Ogłoszenia parafialne – 3.04.2022

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby parafii. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.
  2. O godzinie 14.45 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
  3. W poniedziałek o godz. 18.00 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie formacyjne młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
  4. W piątek 8.04 zapraszam na Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 19.00 przy kościele Podwyższenia Krzyża Świętego (os.VI), a zakończy się na Moszczenicy. Nasi parafianie proszeni są o niesienie krzyża od stacji 6 do 7.
  5. Za tydzień Niedziela Palmowa. Zapraszam wiernych na uroczyste święcenie palm. Na Mszę Świętą o godzinie 10.30 zapraszam poczty sztandarowe, panie w strojach regionalnych i wszystkich parafian.
  6. Zachęcam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych – Drodze Krzyżowej w piątki o godz. 17.30 oraz Gorzkich Żalach – w niedzielę o godz. 14.45.
  7. Zalecki za zmarłych, za których będziemy się modlili w czasie Drogi Krzyżowej, przyjmowane są w zakrystii.
  8. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać w zakrystii.
  9. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby parafii.
  10. W związku ze zbliżającymi się świętami bardzo proszę o uporządkowanie grobów. Podobnie jak w zeszłym roku bardzo proszę, by w miarę możliwości zużyte ozdoby i dekoracje grobów zabrać ze sobą do swoich domowych pojemników na śmieci. Suche liście i suche kwiaty można wyrzucać do specjalnie przygotowanego miejsca znajdującego się za boczną bramką cmentarza.
  11. Zachęcam także do lektury Gościa Niedzielnego – bieżący numer jest wyłożony na stoliku z tyłu kościoła. Jest także do nabycia nowy numer Małego Gościa Niedzielnego oraz Wieści.
  12. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu. Szczególnie za prace porządkowe i modernizacyjne w Domu Parafialnym.