Ogłoszenia parafialne – 29.11.2020

I NIEDZIELA ADWENTU

 1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby parafii. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom za pamięć o potrzebach materialnych kościoła. Serdeczne Bóg zapłać. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby parafii. Przed kościołem odbędzie się zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 2. O godzinie 15.00 nieszpory. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 3. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent – okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. I Niedzielę Adwentu obchodzimy także jako Niedzielę Trzeźwości. Parafialna Księga Trzeźwości wyłożona jest z tyłu kościoła. Zachęcam Parafian do podejmowania postanowień adwentowych.
 4. Wychodząc z kościoła można nabyć opłatki oraz świece (5 zł) Caritas w ramach Akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest na cele charytatywne Caritas.
 5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy parafialną akcję ANIOŁEK. Na choince znajdą się papierowe aniołki, zawierające imię i wiek dziecka, do którego aniołek ma zawitać z świątecznym upominkiem. Kto chciałby przygotować prezent dla tych dzieci, może zabrać aniołka. Prezenty dla dzieci proszę dostarczyć do 20 grudnia, aby przed świętami dotarły do adresatów.
 6. W tym roku z powodu sytuacji epidemicznej nie będzie w tradycyjnej formie Mszy roratnich, nie będzie też odwiedzin tradycyjnych kolędowych. Zachęcam do uczestnictwa w roratach online dostępnych za pośrednictwem strony holyweek.pl (Roraty online o godz. 6.45 i 18.00). Odwiedziny kolędowe – tylko u nowych parafian – zgłoszenia w zakrystii i kancelarii.
 7. Dzieci Maryi wraz z rodzicami przygotowały kartki i ozdoby świąteczne. Można je nabyć za dowolną
  ofiarę. Ofiary będą przekazane na misje. Znajdują się na stoliku z tyłu kościoła.
 8. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 10.00.
 9. Spowiedź dzieci w piątek o godz. 16.00, spowiedź młodzieży w sobotę o godz. 16.30.
 10. Z okazji barbórki ksiądz biskup Wiktor Skworc udziela wiernym archidiecezji katowickiej dyspensy w dniu 04.12.2020 od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 11. W związku z zaistniałą sytuacją zachęcamy do życzliwej troski o siebie nawzajem, o osoby starsze, samotne, sąsiadów będących w potrzebie. Równie serdecznie zachęcamy do troski o nasze rodzime sklepy, firmy i punkty gastronomiczne.
 12. Zachęcam także do lektury Gościa Niedzielnego – bieżący numer jest wyłożony na stoliku z tyłu kościoła. Jest także do nabycia nowy numer Małego Gościa Niedzielnego oraz Wieści.
 13. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.