Ogłoszenia parafialne – 27.10.2019

NIEDZIELA UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO

 1. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby parafii. Bóg zapłać za ofiary.
 2. O godzinie 14.45 nabożeństwo różańcowe, serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
 3. Duszpasterskie odwiedziny chorych i starszych parafian w czwartek od godz. 9.00. Zgłoszenia przyjmowane są zakrystii.
 4. Spowiedź dzieci w czwartek o godzinie 16.00, spowiedź młodzieży w sobotę o godz. 16.30
 5. W piątek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół oddaje cześć wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej, a wiernym pielgrzymującym na ziemi wskazuje drogę, która ich starszych braci zaprowadziła do świętości. Przypomina również prawdę o naszej wspólnocie ze Świętymi, którzy otaczają nas opieką. O godzinie 14.30 nabożeństwo za zmarłych, procesja i modlitwy na cmentarzu.
 6. W sobotę przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Kościół wspomina wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. Aby im przyjść z pomocą, przedstawia Bogu modlitwy i odpusty zyskane przez żyjących, a przede wszystkim ofiarę Chrystusa uobecniającą się we Mszy świętej.
 7. Odpust zupełny za dusze cierpiące w czyśćcu można uzyskać:
  – od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze Nasz i Wierzę w Boga, modlitwy w intencji Ojca Świętego, odprawienie spowiedzi i przyjęcie Komunii św., zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu
  – nawiedzenie cmentarza w dniach od 1 do 8 listopada połączone z modlitwą za zmarłych oraz zachowanie zwykłych warunków odpustu
 8. Przez okres oktawy Wszystkich Świętych tzn. do 8 listopada odprawiać będziemy różaniec za dusze zmarłych zalecanych. Zapraszam do modlitwy.
 9. Zalecki za zmarłych są przyjmowane w zakrystii, w Uroczystość Wszystkich Świętych także w kaplicy Domu Pogrzebowego. Formularze są wyłożone na stoliku. Zalecki będą odczytywane 15 minut przed rozpoczęciem Mszy Świętej. Za zmarłych zalecanych będą odprawione 3 Msze św.
 10. Podobnie jak w zeszłym roku bardzo proszę, by w miarę możliwości zużyte ozdoby i dekoracje grobów zabrać ze sobą do swoich domowych pojemników na śmieci. Suche liście i suche kwiaty można wyrzucać do specjalnie przygotowanego miejsca znajdującego się za boczną bramką cmentarza.
 11. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na renowację katowickiej Katedry. Przed kościołem odbędzie się zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
 12. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu. Szczególnie za prace porządkowe wokół kościoła oraz prace malarskie w domu parafialnym.
 13. Zachęcam także do lektury Gościa Niedzielnego.