Ogłoszenia parafialne – 19.5.2024

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby parafii. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom za pamięć o potrzebach materialnych kościoła.
  2. O godzinie 15.00 nabożeństwo do Ducha Świętego. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
  3. Obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to święto dopełnienia Tajemnicy Paschalnej, przekazania jej w życie i działanie Kościoła. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu: „Przybądź, Duchu Stworzycielu” i spełnienie zwykłych warunków odpustu.
  4. Dzisiaj swoją rocznicę urodzin obchodzi ks. abp senior Wiktor Skworc. Pamiętajmy o Nim w modlitwie.
  5. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa majowe w tygodniu o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 15.00. Jak w ubiegłym roku czwartkowa Godzina święta oraz sobotni Apel Jasnogórski przy grocie będą łączone z nabożeństwem majowym.
  6. W poniedziałek obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. Jest to również Misyjny Dzień Chorego.
  7. W czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Pamiętajmy w modlitwie o powołanych i módlmy się o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne.
  8. W czwartek w ramach nabożeństwa majowego odbędzie się modlitwa w intencji rodzin naszej parafii.
  9. W piątek, 24 maja, także przypada dzień modlitw za Kościół w Chinach. Pamiętajmy w modlitwie o chrześcijanach mieszkających w tym kraju.
  10. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kolekta z tego dnia będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji.
  11. W przyszłą niedzielę mężczyźni i młodzieńcy pielgrzymują do Matki Bożej Piekarskiej.
  12. Zachęcam także do lektury Gościa Niedzielnego – bieżący numer jest wyłożony na stoliku z tyłu kościoła. Jest także do nabycia nowy numer Małego Gościa Niedzielnego oraz Wieści.
  13. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.