Ogłoszenia parafialne – 19.12.2021

IV NIEDZIELA ADWENTU

 1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na budowę kościoła św. Wawrzyńca w Wilchwach. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.
 2. Duszpasterskie odwiedziny chorych i starszych parafian odbędą się w czwartek od godz. 9.00. Zgłoszenia przyjmowane są zakrystii.
 3. Okazja do spowiedzi św.:
  – w środę o godz. 8.00 i o godz. 18.00
  – w czwartek o godz. 8.00, o 16.00 (dzieci) i o godz. 18.00
  – w piątek o godz. 8.00 i o godz. 14.00
 4. Trwają odwiedziny duszpasterskie. Plan kolędy dostępny jest na stronie internetowej parafii, w naszych Wieściach i na tablicach ogłoszeń. Początek odwiedzin w soboty o godz. 9.00, a w niedziele o 12.30. Odwiedziny duszpasterskie realizowane są w warunkach szczególnych, dlatego też prosimy o zachowane zasad bezpieczeństwa epidemicznego. Jednocześnie w pełni rozumiemy Parafian, którzy w tym roku nie zdecydują się w „kolędzie” uczestniczyć. Prosimy poinformować o tym fakcie ministrantów przybywających kilka minut przed duszpasterzem.
 5. Kolekta zebrana w czasie Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. W I dzień świąt Bożego Narodzenia kolekta przeznaczona będzie na potrzeby parafii, a w II dzień świąt na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.
 6. Wychodząc z kościoła można nabyć opłatki oraz świece Caritas w ramach Akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest na cele charytatywne Caritas.
 7. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.
 8. Zachęcam także do lektury Gościa Niedzielnego – bieżący numer jest wyłożony na stoliku z tyłu kościoła. Jest także do nabycia nowy numer Małego Gościa Niedzielnego oraz Wieści.