Ogłoszenia parafialne – 19.02.2023

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby parafii. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom za pamięć o potrzebach materialnych kościoła. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

 2. O godzinie 15.00 nieszpory. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.

 3. Od dzisiaj rozpoczynamy Tydzień modlitw o Trzeźwość narodu, który kończy I Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Trzeźwości. Z tyłu kościoła wyłożona będzie Parafialna Księga Trzeźwości, zachęcam parafian do podejmowania postanowień wielkopostnych.

 4. Od jutra będzie trwało nabożeństwo czterdziestogodzinne. Polega ono na adoracji Najświętszego Sakramentu w poniedziałek i wtorek przed Środą Popielcową. Proponowany plan adoracji znajduje się w gablotach, wieściach parafialnych oraz na stronie internetowej parafii.

 5. W Środę Popielcową wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia. Post, czyli jeden posiłek do syta w ciągu dnia, obowiązuje wszystkich miedzy 18 i 60 rokiem życia.

 6. W czwartek po wieczornej Mszy św. ok. godz. 17.40 odbędzie się modlitwa adoracyjna w intencji rodzin naszej parafii zakończona indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy młodzież i wszystkich parafian.

 7. Zachęcam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych – Drodze Krzyżowej w piątki o godz. 17.30 oraz Gorzkich Żalach – w niedzielę o godz. 14.45.

 8. Zalecki za zmarłych, za których będziemy się modlili w czasie Drogi Krzyżowej, przyjmowane są w zakrystii.

 9. W przyszłą niedzielę (26 lutego) w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

 10. Kolekta przyszłej niedzieli to jałmużna postna.

 11. W dniach od 5-8 marca będziemy przeżywać rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Rafał Bogacki – redaktor Gościa Niedzielnego.

 12. Zachęcam także do lektury Gościa Niedzielnego – bieżący numer jest wyłożony na stoliku z tyłu kościoła. Jest także do nabycia nowy numer Małego Gościa Niedzielnego oraz Wieści.

 13. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.