Ogłoszenia parafialne – 17.05.2020

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

  1. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby parafii. Serdecznie dziękuję wszystkim ofiarodawcom za niezmienną pamięć o potrzebach materialnych parafii. Wielkie Bóg zapłać.
  2. Dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. jest przedłużona do odwołania. Prosimy osoby będące w grupie podwyższonego ryzyka zarażenia (chorych, starszych wiekiem i kobiety w stanie błogosławionym) o pozostanie w domu. Zachęcam wszystkich parafian do włączenia się w modlitwę ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji medialnych dostępnych środkach masowego przekazu i Internecie.
  3. Przypominamy, że w związku z nowym zarządzeniem ministra zdrowia w czasie liturgii w naszym kościele może uczestniczyć 1 osoba na 10 m2. Msze święte w dalszym ciągu będą odprawiane o stałych godzinach, zgodnie z przyjętymi intencjami.
  4. Zgodnie z nowym zarządzeniem naszego Arcybiskupa istnieje możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w konfesjonale. Spowiedź odbywa się z zachowaniem środków bezpieczeństwa.
  5. Zapraszamy na spotkanie Grupy modlitewnej w czwartek o godz. 18.00 w kościele, a Legion Maryi zapraszamy w piątek na godz. 15.00 do domu parafialnego.
  6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 15.30 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii św.
  7. W miesiącu maju po każdej mszy wieczornej odmawiamy Litanię loretańską. Serdecznie zachęcam do modlitwy różańcowej o godz. 20.30, połączonej z Apelem Jasnogórskim.
  8. Zachęcam także do lektury Gościa Niedzielnego – bieżący numer jest wyłożony na stoliku z tyłu kościoła. Jest także do nabycia nowy numer Małego Gościa Niedzielnego oraz Wieści.
  9. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.
  10. W związku z zaistniałą sytuacją zachęcamy do życzliwej troski o siebie nawzajem, o osoby starsze, samotne, sąsiadów będących w potrzebie. Równie serdecznie zachęcamy do troski o nasze rodzime sklepy, firmy i punkty gastronomiczne.