Ogłoszenia parafialne – 11.12.2022

III NIEDZIELA ADWENTU

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby parafii. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom za pamięć o potrzebach materialnych kościoła. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary.
  2. Dziś III Niedziela Adwentu, zwana Niedzielą Radości (Gaudete). Źródłem radości jest Pan obecny wśród nas, a także zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego.
  3. W okresie Adwentu, mimo trwających odwiedzin duszpasterskich, Msze św. niedzielne są odprawiane wg normalnego planu (w godz. 8.00, 10.30, 15.30), w tym czasie, nie ma nieszporów.
  4. Serdecznie zapraszam na Msze Święte roratnie dzieci z lampionami, młodzież i wszystkich dorosłych. W tym roku roraty, odbywają się o godz. 17.00 od poniedziałku do piątku. Niech będzie to nasze wspólne przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia.
  5. Wychodząc z kościoła można nabyć opłatki oraz świece Caritas w ramach Akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest na cele charytatywne Caritas.
  6. Prezenty dla dzieci przygotowywane w ramach akcji ANIOŁEK proszę dostarczyć do 18 grudnia, aby przed świętami dotarły do adresatów.
  7. Trwają odwiedziny duszpasterskie. Zapraszam do zapoznania się z planem tegorocznej kolędy, który został zamieszczony w Wieściach, gablotkach oraz na stronie internetowej parafii.
  8. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby parafii.
  9. Zachęcam także do lektury Gościa Niedzielnego – bieżący numer jest wyłożony na stoliku z tyłu kościoła. Jest także do nabycia nowy numer Małego Gościa Niedzielnego oraz Wieści.
  10. Serdecznie dziękuję za wszystkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.