Ogłoszenia parafialne – 11.12.2016

III NIEDZIELA ADWENTU

  1. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest kolektą specjalną przeznaczoną na wykonanie witraży do naszego kościoła. Bóg zapłać za ofiary.
  2. Dziś III Niedziela Adwentu, zwana Niedzielą Radości (Gaudete). Źródłem radości jest Pan obecny wśród nas, a także zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego.
  3. Serdecznie zapraszam na Msze Święte roratnie dzieci z lampionami, młodzież i wszystkich dorosłych. W tym roku roraty, podobnie jak w latach ubiegłych, będą rano od poniedziałku do środy i wieczorem w czwartek i piątek. W sobotę rorat nie będzie. Niech będzie to nasze wspólne przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia.
  4. Od 17 grudnia rozpoczyna się druga część Adwentu, przeznaczona na bezpośrednie przygotowanie się do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Nie może w nim zabraknąć naszego sakramentalnego pojednania z Bogiem i ludźmi. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą świętą.
  5. Wychodząc z kościoła można nabyć 12-stronicowe kalendarze parafialne (w cenie 7 zł) oraz opłatki.
  6. W okresie Adwentu, mimo trwających odwiedzin duszpasterskich, Msze św. niedzielne będą odprawiane wg normalnego planu (w godz. 7.45, 10.30, 15.30), w tym czasie nie ma nieszporów.
  7. Trwają odwiedziny duszpasterskie. Plan kolędy umieszczony jest w gablotkach, w Wieściach Parafialnych oraz na stronie internetowej. Początek odwiedzin w soboty o godz. 9.00, a w niedziele o 12.30.
  8. Nauka chrzcielna będzie wyjątkowo w piątek o godzinie 16.00 w kościele.
  9. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby parafii.
  10. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.