Ogłoszenia parafialne – 05.04.2020

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

 1. Dziś Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Zachęcam wszystkich parafian do łączenia się w modlitwie ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji medialnych. Szczególnie zapraszam do włączenia się w transmisję Mszy św, z naszego kościoła o godz. 15.30 – link do transmisji dostępny jest na stronie internetowej parafii. Informujemy, że Msze święte w naszym kościele będą odprawiane o stałych godzinach, zgodnie z przyjętymi intencjami.
 2. Ofiary złożone w tym tygodniu przeznaczone są na potrzeby parafii. Serdecznie dziękuję wszystkim ofiarodawcom za niezmienną pamięć o potrzebach materialnych parafii. Wielkie Bóg zapłać.
 3. W związku z pandemią koronawirusa i dodatkowymi ograniczeniami proszę o zapoznanie się z informacją o sprawowaniu posługi duszpasterskiej i liturgicznej w najbliższym czasie – teksty zarządzenia ks. Arcybiskupa dostępne są na stronie internetowej archidiecezji katowickiej oraz na stronie naszej parafii.
 4. Zgodnie z zarządzeniem ks. Arcybiskupa nie będzie możliwości skorzystania z sakramentu pokuty w zwyczajnej formie w kościele. W razie konieczności (sytuacji wyjątkowej) będzie można się wyspowiadać w Wielki Piątek, Wielką Sobotę od godziny 15.00 w Domu Parafialnym. Proszę rodziców, aby w swoich domach przeprowadzili z dziećmi przygotowanie do spowiedzi zakończone aktem żalu doskonałego.
 5. Transmisje internetowe liturgii Wielkiego Tygodnia z naszego kościoła będą dostępne w sieci w serwisie Youtube na kanale Jasinfo24 TV w poniższych terminach:
  – w Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00
  – w Wielki Piątek – Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 19.00
  – w Wielką Sobotę – Msza Wigilii Paschalnej 20.00
  – w Niedzielę Wielkanocną Zmartwychwstania Pańskiego – Msza święta o godz. 8.00
  Linki do transmisji będą dostępne na stronie internetowej parafii.
 6. Serdecznie zachęcam do modlitwy różańcowej o godz. 20.30, połączonej z Apelem Jasnogórskim i modlitwą do Matki Bożej Piekarskiej, Lekarki w intencji ustania pandemii.
 7. W Wielki Piątek obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zachęcam do zachowania wstrzemięźliwości także w Wielką Sobotę do Wigilii Paschalnej.
 8. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu. Dziękuję Panu Damianowi Gałuszce za pomoc w zorganizowaniu transmisji internetowych Mszy św.
 9. Zachęcam także do lektury Gościa Niedzielnego – świąteczny numer będzie wyłożony na stoliku z tyłu kościoła. Jest także do nabycia nowy numer Małego Gościa Niedzielnego. Wyłożone także będą ogłoszenia i intencje mszalne na najbliższy tydzień.
 10. Są dostępne paschaliki wielkanocne Caritasu wyłożone także z tyłu kościoła.
 11. W związku z zaistniałą sytuacją zachęcamy do życzliwej troski o siebie nawzajem, o osoby starsze, samotne, sąsiadów będących w potrzebie. Równie serdecznie zachęcamy do troski o nasz rodzime sklepy, firmy i punkty gastronomiczne.