Ogłoszenia – 22.02.2015

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. O godzinie 14.45 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Zapraszam do udziału.
  2. Dziś obchodzimy Niedzielę Trzeźwości. Parafialna Księga Trzeźwości wyłożona jest z tyłu kościoła. Zachęcam Parafian do podejmowania postanowień wielkopostnych. Dzisiejsza kolekta jest jałmużną postną. Bóg zapłać za ofiary.
  3. O godzinie 16.30 w salce odbędzie się spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
  4. Zachęcam także do udziału w nabożeństwach wielkopostnych – Drodze Krzyżowej w piątki o godz. 16.00 oraz Gorzkich Żalach – w niedzielę o godz. 14.45. Przypominam, że wierni, którzy odprawią pobożnie Drogę Krzyżową mogą zyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.
  5. Zachęcam wiernych do postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia, a także ograniczenia spożycia napojów alkoholowych.
  6. Zalecki za zmarłych, za których modlimy się w czasie Drogi Krzyżowej, przyjmowane są w zakrystii. Formularze wyłożone są z tyłu kościoła.
  7. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby parafii, a przed kościołem odbędzie się zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes.
  8. W przyszłą niedzielę o godzinie 10.30 odbędzie się poświęcenie dzwonów kościelnych, którego dokona ks. abp Wiktor Skworc.
  9. Za tydzień rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które będzie prowadził ks. dr Jan Grzesica. Plan rekolekcji zamieszczono w gablocie oraz na stronie internetowej.
  10. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.