Ogłoszenia – 15.06.2014

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1. Dziś obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
  2. O 15.00 Nabożeństwo ku czci NSPJ. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
  3. Kolekta dzisiejsza jest kolektą specjalną przeznaczoną na wykonanie podkładek tapicerskich do ławek kościoła. Bóg zapłać za ofiary.
  4. W poniedziałek o godzinie 13.00 zapraszam na Mszę św. w intencji ks. Henryka Pietrasza z okazji 10 rocznicy śmierci.
  5. W poniedziałek o godzinie 18.00 zapraszam młodzież klas I szkół ponadgimnazjalnych na spotkanie w ramach przygotowania bliższego do sakramentu małżeństwa.
  6. W poniedziałek w godzinach od 19.00-20.00 w Domu Parafialnym czynna będzie poradnia życia rodzinnego.
  7. We wtorek 17 czerwca odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, którą organizuje stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w potrzebie” wraz z firmą Green Office Ecologic. Dochód z akcji przeznaczony jest na realizację projektów edukacyjnych w Afryce. Sprzęt można przynosić przed Dom Parafialny w godzinach 8.00-17.00
  8. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – składamy publiczne świadectwo swej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu.

Po Mszy św. o godz. 8.30 odbędzie się procesja eucharystyczna ulicami parafii. Proszę o przygotowanie tradycyjnych ołtarzy, udekorowanie okiem naszych domów.

Strażaków zapraszam do niesienia baldachimu, chór do śpiewu liturgicznego, poczty sztandarowe i panie w strojach regionalnych do uświetnienia procesji, dzieci w strojach komunijnych i wszystkich parafian do wspólnej modlitwy.

9. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca w którym szczególnie czcimy Boże Miłosierdzie.
  10. W przyszłą niedzielę 22 czerwca odbędzie się dzień skupienia pracowników Służby Zdrowia. Początek o godzinie 16.00 w Katowicach w parafii Mariackiej.
  11. Przyjmowane są intencje wakacyjne na Msze św. w lipcu odprawiane poza Ruptawą.
  12. W zakrystii można zapisywać dzieci na „Boskie Kolonie” organizowane w tym roku w dniach 2-14 sierpnia.
  13. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ.
  14. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.