Ogłoszenia – 10.01.2016

NIEDZIELA – ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. Bóg zapłać za ofiary.
  2. Dziś obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego. Jest ono wspomnieniem chrztu Jezusa w Jordanie oraz zapowiedzią ustanowienia chrztu chrześcijańskiego.
  3. Dziś także od godziny 12.30 będzie kolęda dodatkowa. Zapisy w zakrystii.
  4. W poniedziałek o godz. 9.00 Msza św. dla Seniorów. Po niej spotkanie przy stole w Domu Parafialnym.
  5. W poniedziałek godzinach od 17.00-18.00 w Domu Parafialnym czynna będzie poradnia życia rodzinnego.
  6. Także w poniedziałek na godzinę 18.00 zapraszam młodzież klas I szkół ponadgimnazjalnych na spotkanie w ramach przygotowania bliższego do sakramentu małżeństwa.
  7. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca, w którym szczególnie czcimy Boże Miłosierdzie.
  8. W piątek (15.01), po mszy wieczornej ok godz. 17.45, w kościele odbędzie się spotkanie modlitewne w ramach przygotowania parafii do Światowych Dni Młodzieży. Zapraszamy m.in. młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, rodziny, które zadeklarowały chęć przyjęcia w swoich domach gości z zagranicy, a także chętnych parafian. W trakcie spotkania odbędzie się błogosławieństwo indywidualne najświętszym sakramentem.
  9. Nauka chrzcielna odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 16.00 w kościele
  10. W przyszłą niedzielę (17.01) o godzinie 16.30 w naszym kościele odbędzie się koncert świąteczno-noworoczny w wykonaniu Orkiestry Rozrywkowej Gminy Mszana. Z muzykami wystąpią wokaliści: Anita Parma, Aleksandra Fojcik, Rafał Kozik. Organizatorem koncertu jest Miejski Ośrodek Kultury w Jastrzębiu-Zdroju. Patronat objęła Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój Anna Hetman.
  11. Kolekta przyszłej niedzieli będzie kolektą specjalną przeznaczoną na wykonanie witraży w kościele.
  12. W wieściach i na stronie internetowej dostępna jest statystyka parafialna za rok 2015.
  13. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.