Ogłoszenia – 14.12.2014

III NIEDZIELA ADWENTU

1. Dziś III Niedziela Adwentu, zwana Niedzielą radości (Gaudete). Źródłem radości jest Pan obecny wśród nas, a także zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego.
  2. Kolekta dzisiejsza jest kolektą specjalną przeznaczoną na wykonanie dzwonów do naszego kościoła. Bóg zapłać za ofiary.
  3. W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
  4. Od 17 grudnia rozpoczyna się druga część Adwentu, przeznaczona na bezpośrednie przygotowanie się do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Nie może w nim zabraknąć naszego sakramentalnego pojednania z Bogiem i ludźmi. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą świętą.
  5. Serdecznie zapraszam na Msze św. roratnie dzieci z lampionami, młodzież i wszystkich dorosłych. Niech będzie to nasze wspólne przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia.
  6. W okresie Adwentu, mimo trwających odwiedzin duszpasterskich, Msze św. niedzielne będą odprawiane wg normalnego planu (w godz. 7.45, 10.30, 15.30), w tym czasie nie będzie nieszporów.
  7. Trwają odwiedziny duszpasterskie. Plan kolędy umieszczony jest w gablotkach, w Wieściach Parafialnych oraz na stronie internetowej. Początek odwiedzin w soboty o godz. 9.00 w niedzielę o 12.30.
  8. W najbliższy poniedziałek w godzinach od 17.00-18.00 w Domu Parafialnym czynna będzie poradnia życia rodzinnego.
  9. W poniedziałek na godzinę 18.00 zapraszam młodzież klas I szkół ponadgimnazjalnych na spotkanie w ramach przygotowania bliższego do sakramentu małżeństwa.
  10. W środę o godzinie 18.00 spotkanie grupy w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.
  11. Nauka chrzcielna w piątek o godzinie 17.45 (po roratach) w kościele.
  12. Wychodząc z kościoła można nabyć opłatki.
  13. Prezenty dla dzieci przygotowywane w ramach parafialnej akcji ANIOŁEK proszę dostarczyć do 21 grudnia, aby przed świętami dotarły do adresatów. Dziękuję za wszystkie dary.
  14. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby parafii.
  15. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu, szczególnie naszym Paniom za prace porządkowe w Domu Parafialnym.